صحیفه سجادیه

صحیفه سجادیه دعای ۳۰ – کمک نمودن بر پرداخت وام

(۱) خداوندا بر محمّد و خاندانش درود فرست و مرا معاف دار، از وامی که با آن آبرویم را ببری و ذهنم در آن سرگردان شود و فکرم برای آن پریشان گردد و کارم در چاره آن طول کشد.
(۲) و به تو پناه میبرم – ای پروردگارم – از اندوه و اندیشه وام و از کار قرض و بیخوابیاش، پس بر محمّد و خاندانش درود فرست و مرا از آن پناه ده. و پناه از تو میجویم – ای پروردگار من – از خواری آن در زندگی و از پیامد آن پس از مرگ، پس بر محمّد و خاندانش درود فرست و مرا با ثروتِ فراوان و روزیِ کافی، از آن نجات ده.
(۳) خداوندا بر محمّد و خاندانش درود فرست و مرا از اسراف و زیادهروی باز دار. و به بخشش و میانهروی، استوار گردان و روش نیکو را به من بیاموز و مرا – به لطف خود – از ولخرجی باز دار و روزی هایم را از اسباب حلال، پیوسته گردان و انفاق نمودنم را در مسیرهای خیر قرار ده و مالی که برایم خودپسندی پیش آورد یا به ستمگری برساند یا در پی آن دچار سرکشی شوم را، از من دور ساز.
(۴) خداوندا، همنشینی نیازمندان را نزد من محبوب گردان و مرا بر همنشینی ایشان، با شکیبایی نیکوْ یاری ده.
(۵) و آنچه از کالای دنیایِ فانی، از من گرفتی، پس آن را برای من در گنجینههای جاوید خود ذخیره فرما.
(۶) و آنچه از کالای آن (دنیا)، که به من ارزانی داشتهای، و هماکنون به دستم رساندهای، وسیله رسیدن به جوار خود و وسیله پیوستن به جایگاه بزرگت و وسیله دستیابی به بهشتت قرار ده. به درستی که تو صاحب بخشش بزرگ میباشی و تویی بسیار بخشنده بزرگوار.
برگرفته از کتاب صحیفه سجادیه ترجمه احمد سجادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *